Zima na Smržovce

Vila Jelenka

Ještě jste letos nebyli na horách a chystáte se? Mám pro vás tip, osobní doporučení na místo, kde si to užijete se sněhem i bez něj. A peněženku vám to rozhodně nevyždíme. Já, jakožto matka dvou malých růžovek, velice ráda používám takové to pořekadlo “za málo peněz hodně muziky” a musím říct, že jsem doposud měla dobrý odhad (nebo štěstí?) nejen na skvělá místa, ale i na lidi, se kterými se na takovýchto místech potkáváme. Takže kam na ty hory?

Na Smržovku 

Smržovka je malé městečko ležící v podhůří Jizerských hor. V zimě se zde můžete projet na nejdelší přírodní sáňkařské dráze v Česku. Dráha je dlouhá 4 kilometry a je to fakt zážitek. Ve Smržovce nechybí uměle zasněžovaná sjezdovka Filip, svojí délkou 500 metrů ideální i pro menší děti. Pokud jste náročnější lyžaři, cca 10 minut autem od Smržovky dojedete do lyžařského areálu Špičák.

Vyhled z vyhlidky

V okolí Smržovky narazíte hned na několik skalnatých útvarů, které lákají k procházkám a dají se za vhodného počasí navštívit i v zimě. My vystoupali na Finkstein, neboli Smržovskou vyhlídku. Kamený útvar, který si nese hned několik osobních pověstí, třeba tu o Čertově studánce, nabízí výhled na městečko, obrovský železniční viadukt, lesy a kopce v okolí.
A nakonec, protože růžovky jsou milovnice vody, jsme si byli hned dvakrát užít vodní radovánky v bazénu s vířivkami, tobogánem, parní saunou a dalšími atrakcemi v blízkém Jablonci nad Nisou.

Kde se ubytovat?

Smržovka aktuálně stále hlásí 20 cm sněhu ve Skiareálu Filip, který vidíte přímo z okna vily Jelenka. A tam my jsme bydleli. Vila Jelenka, nebo chcete-li penzion, je nově zrekonstruovaná budova situovaná v objektu z počátku 20. století. Je v ní teplo, čisto a laskavo. O bezchybný provoz se stará paní Fikejzová se svým mužem. Cítíte zde rodinnou atmosféru a děti tu mají rádi. O tom svědčí i rozlehlá zahrada za domem, která je k využití jak v létě, tak v zimě. V penzionu je malá vinárna s výčepem otevřená pouze pro hosty.
V Jelence se nevaří, což nám nevadilo a naopak jsme uvítali kuchyňku jako součást apartmánu, což je s malými dětmi obrovská výhoda. Objednat si zde ale můžete snídani. Protože na pokojích nebyla televize a u nás se usíná po Večerníčku, díky wifi síti byly pohádky večer alespoň online.. 🙂
A cena ubytování? Fakt málo. Na hory, na to místo i možnosti výletů v okolí, velice přijatelná cena.

Vila Jelenka

Do Smržovky i v létě

Týden ve Smržovce nám utekl velice rychle. Užili jsme si sníh i výlety po okolí. Na Jelence se nám líbilo natolik, že se sem chystáme i v létě. Láká nás přírodní naučná stezka Jedlový důl, Mumlavský vodopád, Bozkovské dolomitové jeskyně, zámek Sychrov a kopce v okolí Smržovky. A také ta rozlehlá zahrada za vilou s ohništěm, kde budeme každý večer opékat buřty a zpívat písničky.. 😉

 

 

Autor: Lucie Horská

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám. Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš. Více o mně si přečtěte tady>>

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na