Druhý týden nového roku, první kompletní, 24/7, pro většinu z nás už naplno pracovní. Zabíháme se v roce novém, ale vůně starého ještě nevyčichla. Ideální příležitost k zamyšlení se nad tím, co jsme se v minulém roce naučili, kam jsme se posunuli. Zhodnotit, zda jsme udělali vše tak, jak jsme udělat chtěli a začít spřádat nové plány.

Lednový úklid

Začátek nového roku je pro mě vždy velmi nabíjející. Ač sis nedávám žádná zásadní předsevzetí, znamená pro mě leden opětovnou startovní čáru. Nový začátek. Špatné je smazáno, na dobrém se dá stavět. Čistý list papíru. V lednu přichází čas na vnitřní úklid a pořádné vyvětrání. Utřídění myšlenek a priorit. Právě na začátku nového roku jdou tyhle věci skoro samy. 

Máte uklizeno? Utříděno? Vyjasněno na čem letos zamakáte? Skvělé. Cítíte se líp, že jo? Já rozhodně ano. Díky tomu už teď máme všichni napůl vyhráno, že bude letošní rok úspěšnější než ten loňský. 

Za úspěchem stojí hlavně vytrvalost

Takže máte jasno? Co jsme nezvládli loni, na tom zapracujeme letos. Ztratíme-li smysl našeho konání, vytvoří se prázdnota, pachuť nezdaru a snadno nás pak odhodlání jít si za svým snem opouští. Hlavním záměrem nového roku by tedy mělo být “vytrvat”. 

  • Nenechat se zastrašit špatnými dny, protože ty přijdou určitě. 
  • Mít plán B (nevzdat to). 
  • Pracovat na sobě. Vzdělávat se, číst, poslouchat, zajímat. Udržovat vnitřní zájem. Zůstat pohlcen. 

Jaký záměr jsem si letos dala já? 

Budu lepší blogerkou. Stojím za několika soukromými projekty a když přijde na nedostatek času, což je u zaměstnané matky častý jev, odsunuji nejdříve činnosti, které mě těší úplně nejvíc. Psaní, čtení a aktivní pohyb. Pak přichází tiché období. Čtenáři odcházejí, abych je za nějaký čas lákala zpět na nové články. A to se nelíbí ani mně, ani mým čtenářům.

Knihy k přečtení mě vyčítavě sledují z knihovny kdykoliv přijdu do obývacího pokoje nebo si večer lehnu do postele. A běžecké boty s jógínskou podložkou jsou zastrčeny hodně hluboko v komoře. 

Výčitky pak v sobě nosím do chvíle, než ve mně uzraje moje vnitřní já s myšlenkou Tenhle život je můj a tak je primárně o mně a mých cestách, smyslech a radostech. Jiný život už mít nebudu.

Zpět k blogování. 

Řekla jsem si, že to letos zkusím jinak. U jednoho “kafe sama se sebou” jsem sepsala dvě strany témat, které bych pro vás, svoje čtenáře ráda zpracovala. A protože by to měly být články pro čtenáře přínosné, zaměřím se na kvalitu a určitou pravidelnost, nikoliv na kvantitu.

Startuji na laťce jeden článek týdně. Na článek vždy upozorním i na facebooku, tak mě sledujte i tam. 😉 Díky.  

Abychom mohli růst, je třeba vytrvat. Může se to občas zdát zoufale nekonečné, ale jaký jiný důkaz jakési oddanosti můžu dát sama sobě, než skutečně vytrvat? 

Jaký záměr jste si na rok 2020 dali vy? Napište mi o tom, ať už sem do komentáře, nebo na mail

Přeji vám krásný a pozitivní začátek roku,

vaše Lucie

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

[…] je láska a proto blogujeme. A stejně tak jako v jiných oborech, i zde platí, že vydrží jen ti nejsilnější. Blogování nás těší, baví, naplňuje a dává nám to prostor k seberealizaci. Jasně, je to […]