Pokud je vaše oblíbená barva modrá, mám pro vás skvělou zprávu. Letošní rok je totiž klasická modrá vyhlášená barvou, která bude trendy, ať už ve skříni, na zdech ložnice nebo na jakémkoli kousku, jenž doladí interiér vašeho domova. A to znamená, že tradiční modré cibuláky jsou zase v kurzu.

Klasická modrá

Nadčasový tón, který neomrzí. Barva, jež působí seriózním dojmem, symbolizuje klid a zvyšuje důvěryhodnost. I takové sdělení v sobě nese modrá barva.

Nejspíš všichni potřebujeme trochu zpomalit, zklidnit, srovnat v hlavě myšlenky a zvýšit svoji sebedůvěru, stálost a spolehlivost. A protože se neděje nic jen tak pro nic za nic, přichází modrý rok. Rok naděje.    

Bílý stůl u modré zdi
Foto: Pixabay.com

Kdo vlastně o výběru trendy barev pro interiéry rozhoduje?

Odstín klasické modré byl vyhlášen odborníky z amerického Pantone Color Institutu. Jde o největší světové výrobce nátěrových hmot, jejichž přední světoví designéři a architekti na základě vývoje globálních trendů, poznatků a zejména výzkumu chování spotřebitelů volí každoročně tu nejlepší barvu.

Loňskou korálovou vystřídala klasická modrá

„Obyčejnější“ modrou barvu spotřebitelé uvítali s velkou radostí, jelikož modrá sluší prostě každému. Navíc jde o jakýsi návrat k tradičním hodnotám, které z modré barvy vnímá většina z nás.

Společnost Pantone se k volbě modré barvy vyjadřuje jako k barvě vyvolávající klid, důvěru a spojení. Pro letošní rok zvolený modrý odstín zdůrazňuje naši touhu po spolehlivém a stabilním základu, na kterém bychom mohli stavět, když překročíme práh do nové éry.

Vstup do nové životní éry

Ta myšlenka se mi velmi líbí a zdá se, že bychom všichni měli načerpat síly. Užít si klid, harmonii, přestat se honit a utřídit si myšlenky. Vybudovat důvěrná pouta s lidmi, kteří nám budou do budoucna přáteli a možnou oporou.

Přeji nám všem, aby byl modrý rok 2020 přesně takový. Aby se nám podařilo postavit skutečně pevné základy něčeho úžasného.

Žena s modrými vlasy
Foto: Pixabay.com

Co jste o modré barvě možná nevěděli?

  • modrá je nejoblíbenější barvou na světě. Preferuje ji asi 40 % všech lidí. Mark Zuckerberg prostě věděl, co a jak. Ať žije Facebook. 😉
  • vyvolává sladkou chuť. A teď si vybavte krabici s cukrem. 😉
  • modrá uklidňuje srdeční puls, snižuje rytmus dýchání a úzkostné stavy.
  • ideální barva do pracovny, jelikož povzbuzuje k duševní práci.  

A jaká je vaše oblíbená barva? Přijmete s radostí trend letošního roku, nebo je vám to úplně jedno? 🙂

Napište mi.

Vaše Luci ♥

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na