Mám pro vás malý vánoční dárek v podobě dechové meditace, kterou provozuji, když už nevím kudy kam. Nezabere víc jak pět minut, ale pokud se v ní budete cítit dobře, klidně setrvejte i déle. V podstatě je to chvilka tvořená na míru a její tvůrci jste vy sami.

Můžete při ní sedět, ležet, stát, jak vám to bude v aktuální chvíli příjemné. Pro maximální účinek doporučuji pustit si k meditaci meditační hudbu, nebo se ponořit do vlastního úplného ticha.

meditační hudba z Youtube

Moje osobní kratičká dechová meditace

Zavři oči a podívej se na sebe zevnitř. Zaměř se na svůj dech. Vnímej ho. Pomalu se nadechni a výdech. Napoj se na svůj dech. Jako bys jej osedlal a vozil se po jeho vlnách, v tvém vlastním těle.

Cítíš jak tě uvnitř hladí? Dovol mu dotknout se tě všude, kde to jen půjde. Tvůj dech je tvoje všechno. Není nic důležitějšího než ty a tvůj dech. Nádech, výdech. Pusť jej do prstů u nohou, ke špičce nosu, až ke korunce hlavy. Hladí tvoji páteř a proplouvá mezi žebry. Cítíš jak tvůj dech roste a ty rosteš s ním. Tvoje já je klidnější, temnota se vytrácí a ty se cítíš silnější, než před chvíli. Tvůj dech je silnější. Ty jsi tady ta nejdůležitější část.

Už cítíš sílu, díky dechu, který sis uvědomil. Pořád máš zavřené oči.
A teď si vzpomeň na své trápení, kvůli kterému ti není dobře. Zaměř se na to co je spouštěčem tvého stresu a podívej se na něj znova, zevnitř, úplně jinýma očima. Jako by to nebyl tvůj bol, jako bys jej viděl úplně poprvé. Rozeber ho očima. Pořád tě trápí? Stále ti dokáže ublížit? A co je na něm vlastně tak děsivého? Proč ti teď tolikrát znepříjemnil život? A bylo to skutečně nutné?
Zmenšil se. Je malinký a nicotný. A tvůj dech jej odfoukne daleko, daleko od tebe. Ještě chvíli v klidu dýchej, zaměřený na svůj dech. A až přijde chuť otevřít oči, udělej to.

Přeji nám všem, ať se umíme pořádně nadechnout a svým silným dechem tak odfoukneme všechny starosti, které nás tíží.

Napište mi jak se vám kratičká mediace líbila. Zpříjemnila váš den? 🙂

Vaše Luci ♥

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na