Minulý týden jsem se osobně setkala s člověkem, kterého si nesmírně vážím. Jeho myšlenky a názory jsou mi blízké a pohled, jakým se dívá na svět, obohacující. Jednou větou sympaťák, který se vám usadí hluboko v srdci. Vždy, když o své cestě životem zapochybuji, sahám po jeho knihách, protože v nich nalézám odpovědi na svoje otázky.

Nemůžu tvrdit, že šlo tak úplně o osobní setkání. Spíše bych to nazvala, že jsem se s fantastickým spisovatelem Robertem Fulghumem sešla ve stejný čas na stejném místě. Díky propagaci jeho nové knihy jsme se však mohli setkat tváří v tvář. Nemluvili jsme spolu. Zaznělo pouhé děkuji z obou stran, když mi podepisoval svého Opraváře osudů. Usmáli jsme se, vyfotili, poděkovali a já si domů odvezla nový příběh, který mě opět utvrdil v tom, že cesta kterou kráčím má smysl.

zena cte knihu

Opravář osudů vypráví o muži jménem George Novak, Američanovi, který se na čas přestěhuje do Prahy, aby zde vypátral své české kořeny. Začne pravidelně navštěvovat hospodu u Devíti draků a jedné ovce, pozná se se srdečným strejdou Petrem, hostinským Radem, tajemnou Verou, precizním detektivem Marcusem, přitažlivou a tak trochu bláznivou Luci a protože je to člověk, který se na svět dívá srdcem, je povolán aby se stal opravářem osudů. Zprvu se mu do takové zodpovědné práce moc nechce, ale pozitivní změny, kterými opraví osud náhodným lidem, jej těší natolik, že svoji novou roli přijme. Kráčí dál životem, poslouchá osobní životní příběhy a snaží se směrovat k lepším zítřkům. Jenže ta věčná otázka Kdo jsem? A co tady vlastně dělám? se stále vznáší nad hlavou každého z nás. I nad opravářem osudů.

Robert Fulghum: Opravář osudů
2017 / Argo
230 stran

Být opravářem ti dá jen vědomí, že jsi možná udělal něco pozitivního, někdy i vznešeného – když jsi drobným zásahem někomu napravil vykolejený den. 

Mám nějaké kolegy opraváře? 
Ovšemže, mnoho. A i ty jsi opravářem osudů už dlouho, aniž bys to tušil.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

3
Komentujte

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

No tak po té knížce se musím poohlédnout 🙂
Zrovna nedávno jsem viděla podobný film, myslím se jmenoval Strůjci osudu – taky moc doporučuji 🙂

[…] jsem potkala opraváře osudů, ale o tom víc až v neděli […]

wau tak to je super:)