Na tuto knihu jsem se moc těšila a to hned jak jsem se dozvěděla, že Paula Hawkins napsala další román. Její Dívka ve vlaku mě nadchla.
Marketing kolem připravované novinky byl silný. Masáž cílená hlavně na nadšené čtenáře Dívky ve vlaku byla skvěle promyšlená a označení knihy jako “Kniha roku!” nenechalo jediného knihomola v klidu. Tohle si přece nemůžeme nechat ujít.. 🙂

Já se k jejímu přečtení nakonec dostala až teď v září, i když kniha vyšla tuším v červnu. Příběh je zasazen do malého anglického městečka Beckford. Čtenář se probírá historií celého města, poznává jeho obyvatele a zjišťuje, že tohle obyčejné malé městečko má svoje osobité, tajemné místo, jež je protnuto dlouhou historií, otazníky a domněnkami. Jde o malou tůň na kraji Beckfordu, kde se dříve topily ženy považované za čarodějnice a dodnes tam občas umře nějaká nešťastnice. A přesně tohle neštěstí odstartuje příběh. Za podivných událostí zemře v tůni žena, která se o její historii vždy velice zajímala a chystala se o ní napsat knihu. Policie tento zvláštní případ vyšetřuje a pomalu tak rozkrývá další a další tajemství.

Příběh je opět psaný z pohledu několika osob, což je zejména z počátku náročnější na pozornost. Ale jakmile se v postavách rozkoukáte, příběh se čte svižněji.

Jsem asi ve třech čtvrtinách knihy a příběh se mi líbí, asi nejspíš právě pro to mystickou nitku, která celý příběh spojuje. Je to tajemné, lehce nadpřirozené a stále mě to nutí přemýšlet jak to celé asi dopadne. Nemám ráda konce bez konce, tak doufám, že v tomhle mě autorka nezklame.

Osobně si však myslím, že na označení “Kniha roku!” tento příběh nemá. Z mého pohledu jde o průměrnou detektivku. Bod navíc získává to lehlé nadpřirozeno všude kolem, o kterém se čte zejména na podzim tak krásně.. 🙂

Přeji vám krásný, tajemný, dušičkový říjen, více slunce a barevného listí. A kdybyste neměli co číst, nebojte se pustit do této knihy.

Paula Hawkins: Do vody
2017 / Ikar
416 stran

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na