Vystoupala jsem na kopec nad město. Výhled sliboval zelenou krajinu probouzející se do jara. Jenže dva dny před příletem do Skotska napadl sníh. To už se tak stává. Počasí je v této zemi proměnlivé, tak jako směr cesty, kterou jdeme. Ovlivnitelné takřka čímkoliv. Ale když pokračujeme dál, nenecháme se zastavit různými překážkami, nečekaně napadaným sněhem nebo náhlou nepřízní osudu, nakonec se nám dostane odměny.

výhled ze skály na městem Perth ve Skotsku
Výhled nad městem Perth ve Skotsku

Čekala jsem svěží jaro, zelené kopce a procházky v converskách. Díky sněhu jsem si užila ledový vichr, takový, o kterém jsem mockrát četla ve své oblíbené knize. Už vím jaké to je stát v torzu zříceniny a poslouchat, jak vítr zpívá. Díky tomu zasněženému Skotsku jsem poznala nového přítele. A nakonec jsem strávila čtyři dny v Londýně, kde ani jeden den nepršelo a svítilo slunce. Prý to tam nebývá příliš často.

Edinburgh, Skotsko
Edinburgh, Skotsko

Vesmír má rád tvrdohlavá stvoření. A já čerpala pozitivní energii ze všech zážitků.

Je to rok a půl, kdy jsem sedla na letadlo a na týden změnila život. Tento kratičký výlet pak ovlivnil vše, co následovalo. Jenže když chcete přijímat, musíte i dávat. To je rovnováha všeho živého. Dlouho jsem žila z náhlé změny a absence strachu. Ze síly, kterou jsem nabrala na cestě. Jenže jsem svoje nové já postupně nechala opět zmizet. Kdo ví, kam tyto ztracené duše mizí.

Stýská se mi po ní. Byla tak odvážná. Silná. Uvnitř sebe vyrovnaná. Dokázala v každém zažehnout chuť na lepší život. Léčila. Věřila na vše živé.

Pokud chci léčit svět, musím nejdřív uzdravit sebe.

Reinkarnace započala v nitru skotské přírody. Z kukly vylétl motýl. Byla jsem vděčná, že se mi otevřely oči a já v sobě opět, po mnoha letech nechala probudit své nejčistší já. Jenže tak jako kdysi, i tentokrát jsem se o ni nestarala dobře. Brala jsem své znovanalezené kouzlo jako samozřejmost, jako dar, který mi byl navrácen a již mi jej nikdo nevezme. Jak moc jsem se mýlila.

Je čas se tam vrátit. Vyléčit nemocnou duši. A pak najít ji! Připomenout si, že všechno je možné. Srovnat priority, začít zase věřit a starat se o ni tak jak si zaslouží.

Starejte se o své duše. Blíží se nelehké roky. Bude potřeba lidí, kteří umí otevírat oči a srdce. Je nejvyšší čas…

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na