O stravenkách

Retro_nakupy

Moje centrální nervová soustava má absťák. Dlouho jsem teď nebyla na józe a moje bolavá záda, znovu se objevující tukové polštáře na břiše a zadku (za 4 týdny se mám válet u moře, tak jak jinak, že?), sebevědomí a dokonce už i paměť mi to za tuhle jogínskou neúčast dávají pěkně sežrat. 

Já to zrychlím. Psaní všemi deseti jsem zatím ještě nezapomněla a tok myšlenek je v mém případě třeba zachytávat okamžitě, nebo bych si to za pár dnů nemusela už pamatovat, že? Takže…

Shopping na stravenky

K mému zaměstnání patří jeden takový příjemný benefit. Stravenky! Jo, vyřvali jsme si je na vedení společnosti už loni. Skvělá věc, tyhle gastro papírky. Poslední dobou ale obědy v práci moc nestíhám, nebo mám svoje super zdravé krabičkové obědy. Zbytky od večeře po růžovkách, zbytky zbytků od oběda u babičky, okoralou zeleninu, co růžovky nesnědly a už ani jíst nebudou a tak. Ale ne, zase tak hrozné to není. Samozřejmě trochu přeháním (ale jen trochu) ;).
A tak se mi stravenky za dva měsíce pěkně rozrostly. Většinou se mi podaří je udat alespoň v supermarketu, ale teď jsem buď zapomněla, že je můžu využít, nebo jsem neplatila výší nominální hodnoty stravenky, nebo jsem měla v nákupu víno. Většinou se mi tam jedna sedmička bílého zatoulá.
A tak jsem se včera rozhodla, že udělám fakt obrovský nákup. Jedeme autem, že jo, tak toho využiju, že jo. Narvu lednici k prasknutí a budu mít na pár dnů o hladové krky postaráno.

Retro_nakupy

foto: pixabay.com / ArtsyBee

Matka s děravou hlavou

Vesele přihazuji do koše kde co, nákup fakt velký. Chválím se za nápad, že když toho bude hodně, nechám nákup rozdělit na několik částí, ať těch stravenek využiji co nejvíc. Jede první várka, platím. Otevírám peněženku a víte co? Než jsem zipem přejela na druhou stranu, došlo mi, že ty stravenky tam nejsou. Den předtím jsem je zcela výjimečně z peněženky vytáhla, protože je jich už tolik, že z mé peněženky dělají pěkně naditou kasírku. Kéž by to byla pravda.
Chvíli jsem rozdýchávala mdloby a pak s naprosto tupým úsměvem směrem k prodavačce vytáhla platební kartu.

Co nemám v hlavě musím mít na účtu

Když jsem pak do auta přerovnávala všechny ty zbytečnosti, které jsem kupovat fakt nemusela, už jsem se jen smála sama sobě. Jenže pak mi došlo, že jsem kvůli tomu naplánovanýmu stravenkovýmu nákupu nepřihodila do koše ani jednu lahev vína a to mi už tak vtipné nepřipadalo. Vracet se do jámy lvové jsem ale odmítla.

Unavená, naštvaná, chudá! :))) jsem doma nákup narvala do lednice, kde jsem našla zbytek červeného. Sedla si na balkón, napila se vína a rezervovala si dnešní lekci jógy, protože jestli to takhle se mnou půjde dál, mohla bych zapomenout cestu domů, růžovky ve školce, nebo heslo do rezervačního systému mého jógového studia. 🙂

Autor: Lucie Horská

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám. Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš. Více o mně si přečtěte tady>>

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na