Protože se tu a tam vyjadřujete k mým článkům, komunikujeme spolu přes mail nebo na sociálních sítích a nebo by vám taky mohly být nějaké spojitosti v textech nejasné, přidávám na blog soupis vašich nejčastějších otázek. A pokud vás bude i nadále něco zajímat, napište mi. E-maily od mých čtenářů čtu úplně nejraději. 🙂

Pro zvědavce: Další info o mně čtěte zde. 😉

Proč má blog adresu www.e-zin.cz, když se jmenuje Lucie píše. Nejen glosy ze života?

Můj úplně první blog se jmenoval Blijánky a tuším, že jeho základy se dají na adrese blijanky.blog.cz stále dohledat. Jo, jako fakt. Potřebovala jsem se alespoň na chvíli a virtuálně dostat ze sociálního arestu, který jsem s dvěma malinkýma dětma dost intenzivně prožívala. Jak děti rostly, přestaly u nás být blijánky aktuálním tématem. Chtěla jsem psát o všem možném, jen ne dětech, kterých jsem si jinak užívala 24/7.

E-zin, nebo taky online magazín, nabízí tematicky různorodé články a o to mi šlo. Jenže vnitřní program nepřesereš, dalo by se říct. Žila jsem s dětma dětma. A to, že jsem si natřela pusu červenou rtěnkou, když jsme šly do sámošky, to nezachránilo. Byl, je a bude to vývoj. Takže právě teď Lucie píše. Nejen glosy ze života. 😉

Kdo jsou růžovky?

Růžovky jsou moje děti. Dvě úžasné, chytré holčičky Karolínka (8) a Viktorka (6). Náročné krásky s prořízlou pusou a otázkami na tělo, na které jste se báli jen pomyslet, natož na ně muset pravdivě odpovědět, protože lži a výmluvy se u nás nepěstují. Žijeme spolu ve svém holčičím světě, kde máma je kámoš, ale i šéf. Díky nim jsem tak silná, jak jen žena dokáže být.

Co děláš za práci?

Primárně jsem online markeťačka. Starám se o obsah sociálních sítí knižního nakladatelství, vymýšlím texty na weby, komunikuji napříč online sférou čtenářů, potenciálních zákazníků, influencerů a obchodních partnerů. Své copywriterské dovednosti dokáži využít v různých odvětvích. Psala jsem pro luxusní e-shop s vánoční výzdobou, o kvalitních výrobcích do každé kuchyně, do lifestylově tematických časopisů, cestovatelského magazínu, i pro e-shop s outdoorovým a fitness oblečením.

Jak to děláš, že jsi pořád tak pozitivní a usměvavá?

Ráda se usmívám a dost možná je to spíš už tik. 😉 Ne, dělám si legraci. Většinou se na všem snažím najít to dobré. Nerada lidi zatěžuji svými problémy, protože mi to jednak nepřijde vhodné a taky si neumím říct o slova podpory, i když bych ji někdy fakt potřebovala. Jak říká má největší opora, moje ségra, jsem na sebe až zbytečně tvrdá, ale neumím to změnit. Takže se snažím světu dávat pozitivní energii a úsměvy, protože vím, že být nešťastný bolí. A tak se tomu snažím vyhýbat.

Čím jsi mezi svými přáteli známá?

Mám až moc energie, což může být pro jiné lidi, zejména ty bezdětné, doslova otravné. Ráno vstávám hodně brzy, protože mám ráda ranní kafe a to těšení na něj mi prostě nedá spát. 🙂 Jsem iniciátor. Takový malý generál, jak mi rádi říkají přátelé. Jenže já neumím nedělat nic.

Kdybych tě mohl pozvat na drink, co by sis dala?

Pivo! V Brně, kde žiju, ráda zajdu na Jakubák Na stojáka. Mám ráda hořká piva a ráda poznávám nové chutě.

Tvoje nejoblíbenější kniha?

Za nejoblíbenější beru tu, která mě přivedla ke čtení a to byly Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové. Kniha, která mě v životě nejvíc zasáhla, byl Velký Gatsby od F. S. Fitzgeralda.

Často píšeš o zázracích a takových věcech. Jaký je ten největší zázrak, který jsi zažila?

Ten největší zázrak je moje starší dcera Karolína. Měla jsem hodně těžký porod, který jen s údivem neskončil tragedií. Dnes by se vlastně mohlo říct, že se nic nestalo, protože nikdo si z něj neodnesl trvalé fyzické následky. Ač měla Karolína tak náročný start do života, nikdy skoro neplakala. Usmívala se očima a vědomě posilovala ostatní lidi kolem sebe. Bylo jí asi půl roku, když ke mně na ulici přišla cizí žena, mlčky se dívala do kočáru, pak na mě a než zase odešla, řekla mi, že mám výjimečné dítě. Nic co bych nevěděla, ale tohle byla zvláštní situace. Karolína je zázrak, je kouzlo a má na tomto světě, v tomto životě, svůj důvod.

Jakým způsobem můžeme spolupracovat?

Funguji v několika segmentech. Promo články na mém blogu jsou možné, ale morálně musím být s produktem nebo službou v pohodě. Ideálně a ráda produkt vyzkouším a pak o něm napíšu. Svým čtenářům nelžu a lhát nebudu.

Dále nabízím copywriterské služby, psaní textů a článků. O tom více na mém druhém webu www.luciehorska.cz.

Mé druhé webovky budou zajímat i ty, kdo si chtějí své prodejní stránky otextovat sami. Píši zde články pro začínající psavce, copywritery, markeťáky a všechny, kdo se chtějí textem živit. Najdete zde i můj eBook zdarma Sedm zásad dobrého copywritera.

Další otázky budu přidávat, stránku aktualizovat, tak sem tu a tam zavítejte. 😉

Díky, že se ptáte, že vás zajímám a že mě čtete. Bez vás by mě to tolik nebavilo. 🙂

Najdete mě i na sociálních sítích a to na facebooku a instagramu. Ráda se tam s vámi potkám.

S úsměvem, Lucie 🙂