Páteční rozednívání mívám úplně nejradši. Příslib dvou volných dnů ve mně probouzí dětinskou radost, že o víkendu nic nemusím. Jako bych přes týden zapomněla, že víkendy nás matek jsou všechno možné, jen ne odpočinkové.. ☺

V sobotu ráno, kdy vstávám asi o půl hodiny déle než ve všední den, z nadšení, že jsme všichni spolu, připravuji většinou snídani takzvaně “na vidličku”. Velká, pohodová snídaně pro celou rodinu, kdy všichni sedíme u jednoho stolu, jíme na co máme chuť, rádio jako kulisa a my si spolu povídáme. Jo, tohle bych chtěla jednou zažít.
Většinou jde spíš o rychloakci, kdy já všechno nachystám, zbytek family se na to vrhne a než dodělám kafe, děti jsou najezené, odchází od stolu a chlap si čte zprávy v mobilu.

Pak nastává druhá část snídaně, tedy uklidit celou kuchyň, protože snídaně na vidličku většinou vyžaduje mnohem více nádobí, než chleba se sýrem. Zbytek rodiny se buď v poklidu dívá na pohádku, to v tom lepším případě a nebo začínají zuřivé boje o hračky a teritoria.

Vařím si druhé kafe a pořád si užívám, tu “volnou” sobotu. Jdu vyprat alespoň tři pračky, uklidit suché prádlo, abych měla kam věšet to mokré, převléct peřiny, chystat oběd, vařit, někdy i peču 😉 A když už jsem v tom koloběhu, většinou do oběda stihnu vysát. Někdy vysávám tak trochu schválně. Strašně mě baví ty ksichty růžovek a většinou i jejich otce, když jim vysávám u pohádky. Ony to přece neslyší a nemůžu to dělat někdy jindy? Ach ty volné víkendy..

Odpoledne je nutné zabavit děti, protože jsem se jim celé dopoledne nevěnovala, že jo?. Ideální se jeví nějaký výlet, aby večer padly únavou a nechaly rodiče(čku) taky chvíli v klidu. Občas se zadaří a večer vyrazím na drink s kamarádkou. V deset už obě zíváme únavou a těšíme se do postele. Ale první dva drinky jsme zářící hvězdy, které při tom třetím zhasnou a do půlnoci jsou v posteli.

V neděli mě dohání únavový syndrom a s ním rezignace. Snídaně? V lednici máš jogurt. Doneste mi někdo kafe do postele, nebo budu celou neděli protivná. Co? Zase mám vařit? Nezajdeme někam do restaurace? Odpoledne? No jo, půjdeme se projít, nebo jeďte s tatínkem na fotbal. Večer usínám u zpráv.

Víkendy jsou fajn, člověk nic nemusí, jen si tak odpočívá a užívá rodinné pohody. Není divu, že po pár takových víkendech nutně potřebuji vypnout. A o tom už jsem vám psala v článku V pátek Carrie, v sobotu Bridget

A to ten článek tak hezky poeticky začal, pátečním rozedníváním.. ♥

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

[…] Zítra je sobota, moje starší růžovka slaví 6. narozeniny, takže prostor na 90 minut s jógou určitě nenajdu. Čeká mě oddechový den, i když každá matka moc dobře ví, že víkendy bývají všechno možné jen ne oddechové. O tom si můžete něco přečíst v článku Můj odpočinkový víkend. […]