Tento víkend jsem učinila objev přímo obřích rozměrů. Kdysi dávno, když jsme se s otcem mých dětí sestěhovávali k sobě, přinesla jsem pod naši společnou střechu gramofon a hromadu vinylových desek k tomu. Karel Kryl, Hana Hegerová, Cimrmani, Pražský výběr, nějaké pohádky, Nohavica, … myslím slušný seznam.
Ráda vzpomínám, jak jsme si gramofon občas pouštěli, popíjeli víno a kouřili z okna pronajaté garsonky v centru města.

A pak jsem byla těhotná a bylo třeba většího bytu. Gramofon se stěhoval samozřejmě s námi, jen desky se při stěhování někam zatoulaly. Uteklo 6 let a já je našla. Včera! Zaprášené, ale naštěstí nijak nezničené, zcela plně funkční.

Opatrně jsem ošetřila desky, vysála prach z gramofonu a rozhodla se jej sama zapojit. Kupodivu jsem to dokázala, i když stroj pamatuje ještě revoluci. Všechno funguje jak má a já jsem nadšená z poslechu. Detailní zvukový záznam, jemné romantické praskání (jako v krbu 😉 a celkový hudební poslech je mnohem emotivnější a detailnější.

Nejsem žádný hudební fajnšmekr, ale rozdíl oproti počítačovému zvukovému přenosu je skutečně znatelný. A protože já se často a ráda pro něco nadchnu, naobjednávala jsem několik nových desek svých aktuálně oblíbených hudebních interpretů. Nirvana, Sia, Parov Stelar, Passenger. Musím se ale krotit, gramofonové desky jsou docela drahá záležitost. Za ten vyšší, procítěnější level, poslechu to rozhodně stojí.
Nemůžu se dočkat, až přijde pošta a já ten nový vinyl vložím do mého starého gramofonu. Hudební orgasmus.. ☺

Přeji vám lahodnou a třeba i hudební neděli. ♥

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

2
Komentujte

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

To už je pro mě opravdu retro záležitost. Pamatuji si ale pár desek z mého dětství – Kočka se vdávala, pes se ženil. Lucie Bílá z roku 1986, Iveta Bartošová a Knoflíky lásky z roku 1985 a samozřejmě Karel Gott 1976 a Bílé Vánoce. Tohle jsem zbožňovala, i to jemné praskání. 🙂