Můj osobní jóga maraton

Na úvodžena s rukama za zády

Nejsem vždycky jen happy a sluníčková, i když si to o mě může někdo myslet. Nehraji ani roli smutného klauna, kdy po dopsání pozitivně laděného článku upadám do osobní pesimistické nálady, smutku a slz. Snažím se fungovat vyrovnaně, ale vždycky mi taky nejde všechno tak jak bych si přála. Bývám k sobě až příliš kritická a nerada si připouštím chyby nebo neúspěch. I proto jsem před rokem začala praktikovat jógu. Přišly starosti, životní překážky a do duše se mi vtírala negace. Ventil ve formě hodinového monologu s kamarádkou fungoval jen na chvíli a sama v sobě jsem to už moc nezvládala. Sestra mi doporučila jógu. Až ta mi ukázala malost mých trápení a sílu sebe. Sebeláska. Od té to začíná.

Je to hot aneb Den první

Když jsemselfie obličej před časem navštívila svoji úplně první lekci hot jógy, ze sálu jsem odcházela skoro po čtyřech. Skrz na skrz propocená, vymačkaná jako půlka citronu a přitom neskutečně šťastná. To jsou ty fantastické konce, které na sportu miluji a které bez okolků přirovnávám k vítězné euforii. U hot jógy se už ale dostávám k hranici orgasmu; a nebo do vnitřní osobní levitace.

 

Den druhý: Dýchám, tedy jsem

Druhá lekce z méhoŽena cvičí jógu desetidenního maratonu se nese ve znamení meditační hudby, vědomého vnímání dechu a otevírání vnitřních čaker. Dnes cvičím ve svém domovském studiu. Voní to tu po santalovém dřevě a před lekcí si dopřávám teplý zelený čaj.

 

 

Den třetí: Jsem happy

Po cestě do práce se usmívám. A taky tancuji. Jestli mě někdo sleduje, musí se bavit. HlavnJogínská poziceí ale je, že se skvěle bavím já. Do uší muzika, a já tancuji po svém oblíbeném mostě. Úplný flashdance :)))
Je mi krásně. Odpoledne mě čeká další, v pořadí třetí hot jóga. Nemůžu se dočkat.

 

 

Den čtvrtý: Ranní lekceSed

Po cestě na čtvrtou lekci hot jógy přemýšlím nad celým tímhle projektem. Chválím se za to, že jsem se do něj pustila. Ještě před pár dny jsem byla bez energie, bez nálady a teď se cítím nabitá pozitivní myšlenkou. Chápu, že někdy je fakt těžké bojovat proti chmurám, které nás občas prostě dostihnou. Ať chceme, nebo ne. Jenže když nezakročíme včas, plácáme se v tom někdy až zbytečně dlouho.

Den pátý: Volný den plný oslav a vzpomínání

Je sobotaŽena stojí na hlavě a protože u nás se vstává v půl šesté ať už je čtvrtek nebo neděle, v osm hodin ráno jsem po snídani, dvou kávách a jedné vyprané pračce totálně nabuzená na aktivní pohyb. Nakonec se tedy rozhodnu jít si alespoň zaběhat. Svítí slunce a hodina běhu v tepovce je velice příjemná. Na kopci nad Brnem třikrát zdravím slunce a zkouším stojné pozice. Nikde nikdo. Město se teprve probouzí do sobotního rána.