Jablko s chilli

Moje růžovky milují jablka. Jejich otec miluje chilli papričky. Růžovky mívají často blbé nápady. Můj muž je mívá sem tam taky. A tohle všechno když se zamíchá dohromady, vznikají občas situace, které člověk z hlavy jen tak nevymaže. Vzpomínka na tuto chvilku o jablku bude patřit mezi ty dlouhotrvající, ne-li nezapomenutelné.

Sobotní dopoledne, pohodička. Tatínek hledá poklad (Mám doma chlapa s detektorem – ehm.). Růžovky si hrají na princezny. Mají na sobě takové ty karnevalové šatičky s různobarevnými volánky, blýskátky a plastovými “diamanty”. Já vařím, peru, převlékám postele, krotím růžovky v jejich princeznovských hrátkách (Ne, fakt tomu plyšákovi nesmí utrhnout hlavu, ne fakt ne a že je to drak mě nijak nepřesvědčí!).

Mladší růžovka má na něco chuť, tak ji pošlu do kuchyně, aby si vzala z mísy na stole jablíčko. Nadšeně pokyvuje hlavou a s tralalákem běží do kuchyně. Vytahuji zrovna prádlo z pračky, když se přiřítí řvoucí růžovka, že to jablko strašně pálí a ona nemůže dýchat. Je hysterická, řve jak tur, sopel u nosu, jablko pořád v ruce. V druhé ruce drží nůžky. S klidnou hlavou mi stačí jedna vteřina, abych pochopila..

Odtáhnu ji do kuchyně, utrhnu kus chleba a cpu jí ho do pusy. Ještě fňuká, ale s každým dalším kousnutím do suchého chleba je jí líp. Když už se zdá, že požár v puse je zažehnán, zklidněná růžovka mi poví to, co jsem pochopila hned na začátku téhle estrády.

Dostala skvělý nápad, že si to jablíčko bude stříhat, aby se jí lépe jedlo (Wtf? To nepochopíš!). A vzala si k tomu tatínkovy nůžky, které visí v kuchyni nad dřezem. Ano, ty nůžky, kterými si tatínek stříhá chilli papričky do polévek, omáček, pomazánek, na topinky, do čočky a prostě do všeho, kde se to jen trochu hodí.

Růžovka dostala kázání, že jablko se nůžkama nestříhá a tatínek zase, že si ty nůžky musí dávat výš, aby se k nim naše všetečné dětičky nedostaly. Nevím, jak bych hasila požár v oku, tedy kdyby si některá z holek zbytky té papričky vetřela do očí. Ale zato dobře vím, že ty jeho papričky mají fakt grády a na stupnici pálivosti se drží hodně vysoko. Má tam dokonce jednu Carolina Reaper HP22B, tedy nejpálivější chilli papričku na světě. A pak prý že ho neposlouchám.. 😉

A s úsměvem na závěr musím konstatovat, že ji to chilli s jablkem parádně protáhlo. Na rýmu a kašel lék jsi našel… 😉 😀

Autor: Lucie Horská

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám. Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš. Více o mně si přečtěte tady>>

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

[…] tmavého chleba a občas dýňová nebo slunečnicová semínka. Muž si do ní navíc stříhá chilli […]