Po cestě do práce se usmívám. A taky tancuji. Jestli mě někdo sleduje, musí se bavit. Hlavní ale je, že se skvěle bavím já. Do uší muzika, a já tancuji po svém oblíbeném mostě. Úplný flashdance :)))
Je mi krásně. Odpoledne mě čeká další, v pořadí třetí hot jóga. Nemůžu se dočkat.

Jogínská pozice

Překračuji svoje limity

Duševně se cítím silnější a spokojená. Nechci se nechat někým rozhodit a nehodlám to nikomu dovolit.
Bolí mě stehna. Dva dny intenzivního cvičení cítím hlavně v nohách. Přemýšlím nad tím jak se asi budu cítit za pět dnů. V práci zjišťuji, že mě netáhnou záda. Při protahování u počítače vnímám, že překračuji svoje limity. Jsem mnohem pružnější. Dva dny a vidím posun. Mám radost.

I klidová část je důležitá

Odpoledne stále na šťastné vlně doběhnu do studia. Mám přebytek energie, kterou ale už za pár chvil zcela využiji. Asána za asánou. Mokrá úplně všude. Ždímám tělo i duši. 90 minut uteče jak nic a závěrečnou meditaci si užívám. Je to přeci za odměnu.
Překvapuje mě, že hodně lidí ze sálu odchází hned a závěrečný relax ve formě meditace vypouští. Nejspíš vůbec netuší, že je i tahle klidová část důležitá. Tělo potřebuje po náročných 90ti minutách alespoň chvíli úplný útlum. Uklidnit se, srovnat.
Zůstávám v sále sama a po několika minutách v naprostém klidu zkouším ještě stoj na hlavě. Jde mi to. Jsem koncentrovaná natolik, že si v pozici na hlavě vyloženě pohrávám s těžišti na svém těle. Baví mě to. Mám nad svým tělem naprostou kontrolu.

Unavená, ale spokojená

Je večer, ale ještě ne noc. Měsíc září. Zítra bude úplněk. Zítřejší jógu cvičím už ráno. Jsem unavená, ale spokojená. Doma si dopřeji pořádnou večeři, dvě skleničky vína a v půl desáté už spím. Budím se ve tři v noci a mám plno energie. Kdyby nebyla taková zima, snad bych si šla zaběhat.. :))) Naštěstí zase usínám a v šest už si připravuji pořádnou snídani.
Je pátek. Čeká mě další lekce.

 

*****

Přečti si i další články projektu Můj osobní jóga maraton.

 

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na