Druhá lekce z mého desetidenního maratonu se nese ve znamení meditační hudby, vědomého vnímání dechu a otevírání vnitřních čaker. Dnes cvičím ve svém domovském studiu. Voní to tu po santalovém dřevě a před lekcí si dopřávám teplý zelený čaj. 

Dech na prvním místě

Mám v hlavě jen tóny meditační hudby a všechny starosti ukládám ve své hlavně do krabice s nápisem Úschovna. Dech mi klouže po páteři, otevírá hrudník, prohlubuje se. Od hlavy po kostrč. Dlouhý nádech a výdech, se kterým odchází všechno to špatné. Čistím svoje tělo zevnitř. Léčím se.

Žena cvičí jógu

V jógových pozicích

Jsem kočka, hora, tygr, kobra, holub, had. Různé pozice, různá postavení. S radostí zjišťuji, že mi to dnes jde nějak líp než obvykle. Dokonce mám naprosto pevné stojné body, když přecházím do bojovníka. Jóga druhý den po sobě má něco do sebe. Jsem jistější a můžu tak pracovat na lepším provedení. Užívám si to zase o trochu víc.

Závěrečná meditace

Tohle fakt miluju. Ležím na podložce, oči zavřené, nohy natažené, ruce dlaněmi vzhůru. Hudba mě celou obklopuje a já se stávám barvou, která mě postupně celou pohlcuje. Jsem zářící žlutočervenou. Jsem oheň. Hřeji, ale nepálím. Neubližuji. Planu. A zase jen moje posilněné vnitřní já je tím, kdo ten oheň musí zkrotit, abych se mohla stát opět živou bytostí. Ženou.
Lekce končí a my se loučíme pozitivní myšlenkou pro dobrou mysl, milá slova, čisté srdce.

Další den končí

Je pozdní večer. Převlékám se po sprše a v hlavě mi doznívá konec lekce. Loučím se s lektorkou, odcházím do mrazivé noci, měsíc signalizuje blížící se úplněk. Čekám na tramvaj. V hlavě se vracím ke své odložené krabici s nápisem Úschovna. Procházím si co všechno se mi zdálo ještě před dvěma hodinami jako neřešitelný problém. Je to jako s těmi žlutými papírky na pracovním stole. Tohle je blbost, na tohle je pozdě a tohle se vyřešilo nějak samo už předevčírem. Zbývají mi poslední tři papírky, na kterých musím zapracovat. Tak třeba zítra, na další lekci hot yogy.

 

*****

Přečti si i další články projektu Můj osobní jóga maraton.

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na