Po cestě na čtvrtou lekci hot jógy přemýšlím nad celým tímhle projektem. Chválím se za to, že jsem se do něj pustila. Ještě před pár dny jsem byla bez energie, bez nálady a teď se cítím nabitá pozitivní myšlenkou. Chápu, že někdy je fakt těžké bojovat proti chmurám, které nás občas prostě dostihnou. Ať chceme, nebo ne. Jenže když nezakročíme včas, plácáme se v tom někdy až zbytečně dlouho.

Ono totiž vůbec nejtěžší je bojovat sám se sebou. Děláme to všichni. Ty věčné boje v naší hlavě co je správné a co už není. Jakou cestou se dát. Kudy je ten správný směr ke spokojenému životu. Přitom v té stejné hlavě, ve které se rojí otázky, najdeme i odpovědi. Všechno v našem životě se odvíjí jen od nás samotných.

Sed

Měj svého koníčka

Hot yoga a vůbec jakýkoliv sport, nebo jiná činnost, která v nás aktivně probouzí hormony štěstí tedy endorfiny, je skvělá na špatnou náladu. Vnímám to jako nějaký filtr, přes který můžeme vyčistit svoje pocity.

Večer nebo ráno?

Je pátek a dnešní lekci mám naplánovanou už na devátou ráno. Je to fajn. Ráno s růžovkama nemusíme nikam spěchat, v klidu se nasnídáme, procházka do školky, loučení, pusinky a hurá na jógu. Ranní lekce na mě působí zase úplně jinak, než ta večerní. Mám víc energie po celou dobu praxe, 90 minut uběhne jako nic. A přede mnou ještě celý den.

Den plný povinností

Rychle zapomínám na povznášející po-jógový pocit, který si po večerních lekcích nosím s sebou do peřin. Namísto vyklidnění zvyšuji rychlost. Práce, odpolední příprava na zítřejší oslavu narozenin, vařím teplou večeři a žehlím košili na večerní bowling s přáteli. Těším se na něj celý týden a i když jsem po večerníčku zralá na postel, stejně vyrážím ven.

Zítra je sobota, moje starší růžovka slaví 6. narozeniny, takže prostor na 90 minut s jógou určitě nenajdu. Čeká mě oddechový den, i když každá matka moc dobře ví, že víkendy bývají všechno možné jen ne oddechové.
O tom si můžete něco přečíst v článku Můj odpočinkový víkend.

 

*****

Přečti si i další články projektu Můj osobní jóga maraton.

O autorovi

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám.

Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš.

Více o mně si přečtěte tady>>

Mohlo by se vám také líbit:

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na