Čas je teď na naší straně

Když jsem si před pár týdny stěžovala, že nutně potřebuji vypnout, fakt by mě nenapadlo, že tohle moje přání bude brzy vyslyšeno. Ze dne na den, ba dokonce z hodiny na hodinu mám najednou více času. Na děti, na sebe, na urovnání si všech priorit a taky třeba na čtení. Dokonce i ten jarní úklid letos stihnu a vlastně se na to i těším.

Všechno se děje z nějakého důvodů.

Původně jsem se k situaci kolem viru nechtěla vyjadřovat vůbec, ale nakonec mi to přeci jen nedá. Sedím u jídelního stolu v naší kuchyni. Dívám se na kytici červených tulipánů, v místnosti příjemně voní káva. Je mi dobře.

Mám nucené volno a více času na všechno, po čem jsem toužila. Zavřené jogínské studio mě donutilo studovat praxi doma a už se mnou cvičí i děti.

Není úplně jednoduché zabavit dvě růžovky, zvlášť když se chcete vyhnout koukání na televizi, nebo hrám na tabletu. A tak se chystáme udělat to, o čem jsme dosud jen mluvily.

Upečeme pravé české buchty podle Lady Remosky. Uklidíme a provzdušníme skříně. Vyzkouším si uvařit alespoň jedno úplně cizí jídlo, od čehož si slibuji, že jej nakonec budu jíst sama. 🙂 Konečně zase upeču domácí chleba. A taky asi vytapetujeme záchod. 🙂

Berme ten čas jako čas navíc, na věci, které jsme odkládali. A buďme k sobě ohleduplní. Podpořme se a pomáhejme si. Berme to jako příležitost se zastavit a uvědomit si to důležité.

Dlouhé snídaně, vůně čerstvého chleba, mazlení, hry, povídání, vyrábění. Čtení a budování vztahů mezi sebou.

Mít čas se zdálo ještě před pár dny obrovským luxusem a najednou je to tady.

Máme na sebe čas, což nám dává zejména prostor k promýšlení, co bude, až se kolečka systému znova naplno roztočí. Až zase pojedeme v standardním koloběhu každodenních starostí a povinností. Chceme to tak vůbec? Teď máme čas si vše promyslet, nadechnout se a případně to udělat jinak.

Jak se na více volného času díváte vy? Jaké máte plány na následující dny? Jistě na této situaci najdete i něco pozitivního. Napište mi o tom do komentáře.

A slibuji, že recept podle Lady Remosky na plněné české buchty zveřejním se vší parádou a fotkami dvou dětí od mouky a povidel. 🙂

Autor: Lucie Horská

Cesta k sebevědomé ženě mi trvala několik let. Nyní o sobě mohu hrdě říci, že jsem žena, máma dvou růžovek, dáma slov, jogínka v rozkvětu, kreativní volnomyšlenkářka a taky trochu běhám. Prostřednictvím svých článků se snažím otevírat ženám oči a podporovat jejich sebevědomí. Protože život ti dá jen tolik, o kolik si řekneš. Více o mně si přečtěte tady>>

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na