V zajetí vlastních sítí

Fakt musím mít profil na všech sockách, abych byla víc vidět a zdála se potenciálním klientům lepší? Pomalinku, polehounku, stále spíš srdcem než hlavou, buduji základnu pro svoji další budoucnost. Stavím se na vlastní nohy, zkouším kolik toho unesu a sem tam se mi z toho zamotá hlava.

Lapena v sítích

Twitter, Instagram, LinkedIn. Psychická příprava na TikTok, nebo o tom aspoň něco vědět. Mmch, tohle fakt baví někoho nad patnáct let? Různé profily na Facebooku. Ten první, soukromý. Profily klientů, Lucie aka blogerka má taky co říct. Několik osobních událostí, pozvánky na akce, online kalendář furt plný.

Občas si připadám jako sociální samotář umlácený informacemi.

Google a já

Hlavně vkládat kvalitní obsah, že jo. Co jednou dáš na internet, už nikdy tak úplně nezmizí. Elektronická stopa je nevděčně věčná. Vždyť koho z nás si Google nenajde. Zkoušeli jste to? Zadejte do vyhledávače své jméno a hned uvidíte jak moc jste.

Máte e-mailovou adresu (alespoň jednu) pod Googlem? Že se ptám. Jasně, že máte. A taky na začátku každého měsíce zíráte co na vás zase vyšťoural? Jaká místa jsem za ten měsíc navštívila, kde jsem byla, kolik jsem ujela kilometrů a kde jsem si dala pivo. Občas je fajn si něco takového připomenout, ale Google mi v podstatě píše deník a já nevím kdo všechno jej může číst.  

Jsi svojí sociální bublinou

Řekni mi jací lidé převažují v tvojí sociální bublině a já ti povím kým jsi. Zní to ujetě? Možná. Ale na každém šprochu… však víte. 😉

Twitter jsem si založila, abych se dostala k zajímavým zprávám své intelektuální bubliny. Politika, média, relevantní informace, kultura. A pak mě překvapilo, když si jedna moje známá stěžovala, že na Twitteru ji obklopují samí šílenci a sociální maniaci. Když se nad tím zamyslím, vždycky jsem si říkala, že má známá je tak trochu magor, který po skleničce alkoholu zbytečně příliš hlučně hejtuje polovinu hospody. Ne, tahle známá do mé sociální bubliny nepatří. Občas je dobré si na svém písečku uklidit a vyházet pro život nepotřebné. 😉

Facebook používám od roku 2010. Ač jsem se původně nechtěla nechat semlít davovým šílenstvím aka Ksichtknížka. A jo, fakt jsme tomu tenkrát takhle říkali. Nakonec mě to nepoznané cosi, to místo, kde byli všichni, zlákalo.

 • Fotky najdeš na mé zdi.
 • Pošlu ti to přes fejs.
 • Potvrdíš mi to v Události?  
 • Přidám tě do naší skupiny.  
 • Ty to nevíš? Bylo to na Facebooku.

Zrovna tak, jako Chandler z Přátel začal chodit o pracovních pauzách do kuřárny, až z toho začal být závislý na nikotinu. Protože nejvíc se toho dozvíte právě tady, že jo. V kuřárně a v kuchyňce u kafe. že jo. A na Facebooku.

Nikoho už nezajímá, jestli chcete nebo nechcete. A vy chcete, vy potřebujete. Ne kouřit, vědět.

Moje Vyšší dívčí

Pošli mi odkaz na svůj LinkedIn. Cože? A to si říkáš markeťák a copík?  A tak mám LinkedIn. Obsahově rozhodně zajímavá síť. Čtu články lidí, o kterých si myslím, že umí. Tu a tam lákavá nabídka práce. Ale zábavu si tam člověk užije taky. Články psané na první pohled patrnými “egoistickými hoňtričky” mě dokážou rozesmát až k slzám.

Ale jinak si bohužel zatím jako začínající trdlo v tomhle světě připadám jako šedá myš, která nemá právo ani písknout. Pro moje jindy zářivé lví ego dost bolavá zkušenost. Na druhou stranu, přistřižená hříva mě nutí se víc učit a zlepšovat.

Vyzkoušela jsem Pinterest a ztratila se v inspiracích. Doslova! Třikrát jsem už díky této kreativními lidmi doslova natřískané síti přestěhovala svůj byt. Ušila si kabelku, ze které je nakonec pytlík na drogerii. – Ten totiž dobrovolně nikomu neukážete, snad jen při povinné prohlídce na letišti. A uvařila jedno thajské jídlo, na které jsem tři měsíce sháněla ingredience. Pinterest mi nejde. Tečka.

foto by pixabay.com

Promlouvám obrázkem

Instagram je taková moje obrázková láska. Laska k sobě. Na Instagramu totiž každý vypadá dobře, když chce. I já nejsem výjimkou. A já chci. To, že všechny ty texty a oduševnělé myšlenky pod top (někdy i face) fotkou nejspíš nikdo nečte, mě nerozhodí. A když už náhodou někdo odpoví nejen srdíčkem a dokonce použije písmenka, vrním si blahem.

Jsem v zajetí svých sítí, ale když si to všechno vybalancuji, osobně vycházím z analýz celkem dobře. Teda sama pro sebe určitě. Je důležité se líbit sám sobě, teprve až potom se můžete líbit druhým – přátelům, klientům, stalkerům a občas třeba i osobním hejtrům. 😉   

Přesto je celý Internet hodně o zodpovědnosti. K sobě i druhým. Nepřetržité připojení k celému světu nám dává obrovskou moc a sílu. Proto bychom s ní měli nakládat zodpovědně a každé slovo i obrázek dobře zvážit.

Občas si říkám, že zbrojní průkaz na internet by byl na místě. U některých lidí rozhodně.  

A co vy? Jak to máte se svými nitkami vy? Zvládáte je s přehledem, nebo se v tom občas zamotáte jako já? Napište mi.. 🙂

Please follow and like us:
0

2
Komentujte

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Facebooky moje a služební (haha a blogerské, přesně). Twitter který měl být původně dominantní blogsítí než mi došlo, jak se to s českou scénou má. LinkedIn, který nestíhám updatovat, protože honím vodu na FB. Na druhou stranu upřímně nenávidím IG a nebetyčně mě sere, že holka místo které jsem nastoupila udělala sice jednu jedinou věc, ale tou věcí bylo založení muzejního IG. Bojuju každý den, celý den a nedávám to. Celej koncept mi přijde na hlavu, sice by se dal vhodně uchopit a využít, ale to bych nesměla mít služební mobil, který má tak mizernou paměť, že se mi do… Číst vice »

Enjoy this blog? Please spread the word :)

 • RSS1
 • Follow by Email
 • Facebook
  Facebook
 • Google+
  Google+
  http://www.e-zin.cz/v-zajeti-svych-siti">
 • Twitter