Právě čtu: Opravář osudů

Minulý týden jsem se osobně setkala s člověkem, kterého si nesmírně vážím. Jeho myšlenky a názory jsou mi blízké a pohled, jakým se dívá na svět, obohacující. Jednou větou sympaťák, který se vám usadí hluboko v srdci. Vždy, když o své cestě životem zapochybuji, sahám po jeho knihách, protože v nich nalézám odpovědi na svoje otázky.

Nemůžu tvrdit, že šlo tak úplně o osobní setkání. Spíše bych to nazvala, že jsem se s fantastickým spisovatelem Robertem Fulghumem sešla ve stejný čas na stejném místě. Díky propagaci jeho nové knihy jsme se však mohli setkat tváří v tvář. Nemluvili jsme spolu. Zaznělo pouhé děkuji z obou stran, když mi podepisoval svého Opraváře osudů. Usmáli jsme se, vyfotili, poděkovali a já si domů odvezla nový příběh, který mě opět utvrdil v tom, že cesta kterou kráčím má smysl.

zena cte knihu

Opravář osudů vypráví o muži jménem George Novak, Američanovi, který se na čas přestěhuje do Prahy, aby zde vypátral své české kořeny. Začne pravidelně navštěvovat hospodu u Devíti draků a jedné ovce, pozná se se srdečným strejdou Petrem, hostinským Radem, tajemnou Verou, precizním detektivem Marcusem, přitažlivou a tak trochu bláznivou Luci a protože je to člověk, který se na svět dívá srdcem, je povolán aby se stal opravářem osudů. Zprvu se mu do takové zodpovědné práce moc nechce, ale pozitivní změny, kterými opraví osud náhodným lidem, jej těší natolik, že svoji novou roli přijme. Kráčí dál životem, poslouchá osobní životní příběhy a snaží se směrovat k lepším zítřkům. Jenže ta věčná otázka Kdo jsem? A co tady vlastně dělám? se stále vznáší nad hlavou každého z nás. I nad opravářem osudů.

Robert Fulghum: Opravář osudů
2017 / Argo
230 stran

Být opravářem ti dá jen vědomí, že jsi možná udělal něco pozitivního, někdy i vznešeného – když jsi drobným zásahem někomu napravil vykolejený den. 

Mám nějaké kolegy opraváře? 
Ovšemže, mnoho. A i ty jsi opravářem osudů už dlouho, aniž bys to tušil.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Please follow and like us:
0
3 komentáře

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Enjoy this blog? Please spread the word :)

 • RSS1
 • Follow by Email
 • Facebook
  Facebook
 • Google+
  Google+
  http://www.e-zin.cz/prave-ctu-opravar-osudu">
 • Twitter