Páteční povzdechnutí

Úplněk, menzes, únava, podzimní depka, málo spánku, zářijové období dešťů, ztracené babí léto nebo snad krize středního věku? Hormony, emoce, emoce a hormony. Pak to jednou přeženete s pitím a přidá se k tomu všemu ještě ta odporná morální kocovina.

Snažím se být hygge, správně dýchat na józe, být dobrou mámou a našlapovat na plosky chodidel, aby mě nebolela kolena, když běhám. Fakt se snažím to všechno dělat správně. Nebo alespoň nejlíp jak dovedu. Dětem vařit zdravá jídla a dodržovat pitný režim. Korigovat jejich věčný ječení a být prostě kámoš. Nekouřit. Mazat se krémem pro hebší pleť a míň vrásek. Utírat prach v obýváku, budovat teplo domova, nemít odrbaný lak na nehtech a holit si nohy, alespoň když jdu cvičit. Zašívat díry na oblíbených legínách a večer neusnout u televizních novin. Číst knihy a vědět.

Když mám v práci stres, přestanu mluvit, vyzouvám si boty, významně buším do klávesnice a v zasedačce pak cvičím pozdrav slunci (ale pšt).

Když mám doma stres, přestanu mluvit, dezinfikuju kuchyň, vařím dvě večeře, peču k snídani bábovku, leštím koupelnu, záchod a sháním se po skleničce vína.

Já vlastně ani nevím o čem ten dnešní text je. Snad za to může fáze měsíce, přicházející menzes, propršený dny, krize kristových let, morální kocovina smutně mi připomínající minulý víkend, na který vzpomínat vůbec nechci a dost možná můžu vinit to všechno dohromady.

Vždyť svést vinu na něco nebo někoho jiného je tak osvobozující. Osvobozuji se, může za to ….. Hlavou proti zdi.

Mějte poklidný víkend a pozor na morální kocovinu. 😉

Please follow and like us:
0

Komentujte

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na

Enjoy this blog? Please spread the word :)

 • RSS1
 • Follow by Email
 • Facebook
  Facebook
 • Google+
  Google+
  http://www.e-zin.cz/patecni-povzdechnuti">
 • Twitter