Nesnáším noci. Pokud teda nepiju, nefilozofuju nebo netancuju

Jestli něco fakt nesnáším, tak je to čekání na ráno. Podivný rituál, ne zrovna vítaný, ale přicházející s železnou pravidelností skoro každý večer před spánkem. Ráno se pak budím s radostí, že je tu nový den. Vždy jsem si myslela, že se těším na ranní kafe, které si vařím hned jak rozlepím alespoň jedno oko a slezu z věže do podhradí.
Jenže poslední dobou se bojím večer usínat ještě o trochu víc a netrpělivě čekám na ráno. Padá na mě černý stín strachu, těžko se mi dýchá a hlas v hlavě křičí na mozek: hlavně nemysli!, běž spát!, vzpomínej na to hezké!, sni o něčem významném!.

Jelikož žiju celkem náročné dny, usínám zhruba pět minut po té nepříjemné hádce ustrašené duše s pracujícím mozkem. Noci mám bezesné a když už se nějaký sen vloudí, je to spíš pěkná myšlenka, než noční můra. A pak přijde ráno. Tichá radost, že jsem to zvládla. Probudila jsem se a mám další den navíc. A to kafe!

Lampa

Nemám noci ráda. Pokud teda nepiju, nefilozofuju nebo netancuju

Miluju život ve všech jeho barvách a rozmanitostech. Je mi jedno, jestli je léto nebo ufňukaný podzim. Nadávám, když růžovky zlobí, ale už za pět minut jsem vděčná, že zlobit vlastně můžou. Někdy únavou fakt padám, ale ve všem se snažím najít alespoň trochu dobrého, pozitivního. A ono to tam je! A přesně odtud pramení můj strach. Jsem vděčná za každou další minutu navíc. Líbí se mi žít a bojím se konce.

Čas je to nejvíc

Teď a tady. Proto to ustrašené noční čekání na nový den. Co ale bohužel vím jistě, tak že i to moje čekání na ráno jednou přestane. Už se bát nebudu, protože těsně před koncem prý přichází smíření a to už se nebojí nikdo.

 

Please follow and like us:
0
2 komentáře

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Enjoy this blog? Please spread the word :)

 • RSS1
 • Follow by Email
 • Facebook
  Facebook
 • Google+
  Google+
  http://www.e-zin.cz/nesnasim-noci-pokud-teda-nepiju-nefilozofuju-nebo-netancuju">
 • Twitter