Já a moje čtečka

Zase mám trochu víc času číst, takže využívám služby svojí milované čtečky a dnes jsem si tak vzpomněla…. 😉

Stalo se to ve školce, před několika lety. Byla jsem zrovna čerstvou majitelkou nové čtečky e-knih. Hrdě a pyšně ji nosila všude s sebou, protože co si budeme, právě kvůli tomu, že se vám do kabelky vejde většina vašich oblíbených knih, jsem si ji pořizovala.

Ten den jsem se v šatně školky zapovídala s ředitelkou. Došlo na téma knihy a dovolená. Ona, jakožto vášnivá čtenářka stále zvažovala, zda ji ta čtečka bude bavit stejně jako papírová kniha.
Vím, jde o obligátní otázku a každý to vidí jinak. Někdo ve čtečce prostě číst nedokáže, jinému to nevadí. Já patřím do druhé skupiny. Ano, na papírové knihy nedám dopustit. Miluju jejich vůni, to jak vypadají a jak dokáží zdobit místnost. Bez knihovny by můj domov nebyl domovem. Papírová kniha prostě sluší. Na druhou stranu jsem praktik. V době mobilů a počítačů mi vyhovuje mít silnější knihy ve čtečce a nemuset je vláčet v tašce.

Ředitelka hlasitě zvažovala různá pro a proti na téma čtečka a já hrdě vytáhla tu svoji novou pojízdnou e-knihovnu. Zapnula knoflík a přístroj podala ředitelce.

Ona, jakož správný vášnivý čtenář, nezačala řešit čudlíky a co kde se jak dělá, nýbrž se rovnou začetla do textu, který se před ní, jako poslední čtená kniha, otevřel.

Vidím to jak včera, když vyvalila oči a těkala z řádku na řádek. A pak mi to došlo. Moje hlava měla v ten týden zrovna chuť na něco opravdu odlehčeného. Žádné drama, psychoanalýzy, duševní zvraty. Aktuálně jsem měla rozečtený erotický román. Tuším, že to byl Božský bastard.

Polilo mě horko a nejraději bych jí tu čtečku vyrvala z ruky. Zachichotala jsem se a s omluvou, že už spěchám do práce, jsem čtečku vrazila zpátky do tašky.

Vystřelila jsem pak ze školky rychlostí blesku a až v autobuse směrem do práce se odhodlala podívat na tu stránku, kterou si ředitelka tak pečlivě četla.

No jo, bylo to tam. Pen*s, kozy, muchlovačka na pracovním stole. 🙈🙊🙉
Měsíc jsem se ředitelce snažila vyhýbat. Pak přišel otec růžovek a říká: “Vzkazuje ti ředitelka ze školky, že tu čtečku si letos asi ještě nekoupí, ale máš jí napsat jakou knihu to v té tvojí četla.? A prý jestli bys mohla co nejdřív. Za týden odjíždí na dovolenou.”
📔🤷‍♀😎

Please follow and like us:
0
Tags:
One Comment

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Enjoy this blog? Please spread the word :)

 • RSS1
 • Follow by Email
 • Facebook
  Facebook
 • Google+
  Google+
  http://www.e-zin.cz/ja-a-moje-ctecka">
 • Twitter